+905302302296

Meydan Okuyan. Besleyen. Yüzleştiren.

Sıcak Yoga’nın (Hot Yoga) popülaritesi dünya çapında gittikçe artıyor ve bunun iyi bir sebebi var. Bu zorlayıcı ve güvenli uygulama, 40 dereceye kadar ısıtılmış bir odada yapılan poz serilerinden oluşuyor. Stüdyo ortamının ısıtılması hem fiziksel hem de zihinsel sağlığınızı radikal bir şekilde geliştirir. İşte bu kış yaşamınıza sıcak yogayı eklemeniz için beş neden!

Derinleşme
Kaslar ve dokular sıcak olduğunda daha kolay gerilir. Gergin hissediyorsanız ve kaslarınız sıkışıksanız, sıcakta pratik yaparak esneklik ve hareketliliğinizi artırabilirsiniz. Isınma, kan akışını ve dolaşımı teşvik eder, bu da kas performansını geliştirir ve yaralanma olasılığını azaltır.

Pembe Işıltı
Sıcak Yoga (Hot Yoga) uygulaması, cildinize ve en uçtaki dokularınıza kan akışı gönderirken aynı zamanda terlemenize neden olan vücudunuzun soğutma sistemini de güçlendirir. Kan dolaşımı, besin maddelerini taşımak ve atıkları ortadan kaldırmak için gerekli olduğu için, iyi bir dolaşım sağlık için birincil şarttır. Terleme cilt için temizliktir ve düzenli terlemek, vücudun soğutma sistemini düzenlemeye yardımcı olur. Terleme, su kaybını takiben suyu yerine koymak üzere su içme alışkanlığı edinmenize yardımcı olur.

Sınırlarınızla Yüzleşin
Sıcak Yoga (Hot Yoga) yapmak incelikli bir şekilde zorlayıcıdır. Sıcak sizi algıladığınız zihinsel sınırlarınızla yüzleşmeye ve her zamanki rahatlığınızın ötesine geçme olanağına davet edecektir. Fark ettiğinizden daha güçlü ve daha esnek olduğunuzu göreceksiniz.

Kendini Kabul
Bütün sıcak dersler aynaların önünde uygulanmaktadır. Kendi gözlerinizle tanışmak – ki başlangıçta rahatsız edici olabilir – sonuçta tam olarak nerede olduğunuzu anlamanıza ve kendinizle karşılamanıza yardımcı olur. Kendi gözlerinize tekrar tekrar dönerek, kendi varlığınıza ve köklerinize dokunmaya başlarsınız. Uygulamanın yavaş ve incelikli hızı, hareketli bir meditasyon yapmanızı sağlarken; daha merkezlenerek, kendini gören, seven ve anlayan bir benliğe doğru adım atmanızı sağlar.

Herkese Uygun
Sıcak Yoga (Hot Yoga) bir çok farklı yogi ve yogini için uygundur. Uygulama bilinçli olarak ellere yüklenmeyen hareketleri içerir, bu da bilek veya omuz yaralanmaları olanlar için idealdir. Serinin bütün beden tipleri için uygun ve yararlı olması amaçlandığı gibi günlük duruş bozukluklarına karşı koymaya yardımcı olacak pozlar bir araya getirilmiştir.

Esnetme, güçlendirme ve dolaşım yoluyla fiziksel sağlığı desteklemenin yanı sıra, sıcak uygulama zihinde derinleşme ararken stres ve kaygıları azaltmaya ve zihni beslemeye yardımcı olur. Bu yüzden, sıcak yoganın dönüştürücü gücünü keşfetmek için sizi stüdyomuza bekliyoruz.

 

Bizi Arayın