+905302302296

Sıcak Hatha 1/2/3 – 60DK/70DK

75DK – 40C Dersi;

40 Derecede yapılan değişik seviyelerde 60 ya da 75 Dakikalık hatha yoga dersleridir.

Duyarlı, iyi yapılandırılmış; aynı pozlardan oluşan bir serilerdir. Genellikle ellere yüklenmeyen sıcakta iyi işleyen pozlar seçilir. İçinde ileri seviye pozlar yoktur. Biyomekanik olarak akıllı pozlarla derlenmiştir. Her seviyede açıktır. Tüm pozların birden fazla aşaması sunulur.

Günlük yaşama yardımcı olmak adına işlevselliğin ön planda tutulduğu, omurganın sağlıklı duruşuna vurgu yapan, kalbi açıcı, merkezi güçlendiren ve ayakları köklendiren bir seridir.

Dersler ve İçerikler;

YOGA 1 Başlangıç seviyesi yoga dersidir. Bu derste yoganın temel pozları öğretilir. Her poza giriş ve çıkış detaylarıyla anlatılır. Dersin geneli akış ağırlıklı yoga pozlarından oluşur, meditasyon ve nefes çalışmalarıyla desteklenir. Yeni başlayanlara diğer dersleri denemeden önce en az 10 Yoga 1 dersine girmeleri önerilir.

YOGA 2 Bir süredir yoga pratiği yapan ve pratiğinde ilerlemiş kişilere uygun orta seviye yoga dersidir. Bu derste temel yoga pozlarının yanı sıra orta seviye yoga pozlarına ve nefes, meditasyon çalışmalarına yer verilir. Bu derste karın bölgesini uyandıracak, kol ve bacakları güçlendirecek güçlü ve dengeli akışlar uygulanır ve zorlayıcı pozların detayına inilir. Ters duruşlara hazırlık yapmak isteyenler için de ideal bir derstir.

YOGA 3 Bu ders baş duruşu yapabilen veya baş duruşu üzerinde bir süredir pratik yapmakta olan ve hiza prensiplerini öğrenmiş öğrencilerin katılabileceği bir derstir. Dersin geneli kuvvetlidir ve ileri seviye pozlar deneyimlenir. En az 6 aydır düzenli yoga pratiği yapıyor olmanız önerilir.

YIN YOGA Diğer Yoga pratiklerinden farklı olarak kasları değil bağ dokuyu esnetmeye yönelik bir ders çeşididir. Bağ dokular, kas dokularına oranla daha sert olduğundan bu bölgelere ulaşabilmek için pozlarda 4 ila 8 dakika aralığında kalınır. Yin Yoga; tüm “Yang” uygulamalarınızı (koşu, fitness, dans) ve aktif Yoga pratiğini dengeleyen, bendene gevşemeyi öğreten bir tekniktir. Bu derse girmeden önce en az 10 Yoga 1 dersine girmiş olmanız tavsiye edilir.

MEDİTASYON Meditasyon dersleri bedeni ve zihni hareketsizlik ve sessizlik içinde kalmaya davet eder. Hoca eşliğinde yapılan meditasyon dersleri ücretsiz ve herkese açıktır.

Bizi Arayın