+905302302296

Sıcak Yoga (Hot Yoga) öğretmeyi öğrenin!

Öğretmenlik becerilerinizi geliştirin ve sıcak yoga (hot yoga) öğretmeyi öğrenerek pratiğinizi derinleştirin. Sıcak Yoga (Hot Yoga), dünya genelinde popülaritesini artıran güçlü, toksinlerden arındırıcı bir uygulamadır. Bu kapsamlı beş günlük eğitim sırasında, sıcak bir ortamda yogayı güvenli ve etkili bir şekilde öğretmek ve  aynı zamanda İstanbul Sıcak Yoga stüdyosunun kendine has stilinde ders vermek için ihtiyacınız olan tüm araçları öğreneceksiniz.

Eğitim sonrasında tüm katılımcılar ile İstanbul Sıcak Yoga’da çalışmak üzere görüşülecektir.

Eğitim için Yoga Alliance onaylı 200 Saatlik Hocalık Sertifikası gereklidir. Bu kurs Yoga Alliance Sürekli Eğitim Kredileri (YACEP) için uygundur.

Tarih: 25-26-27-28-29 Ekim 2018

Ücret: 2000 TL

30 Ağustos’a kadar kayıt olanlara %10 Erken Kayıt İndirimi

Kayıt için 200 TL depozito ve RYS 200 saatlik sertifika gereklidir.

Eğitim 20 kişi ile sınırlıdır.

 

Eğitim Hakkında

Sıcak yoga (hot yoga) zorlu, güçlü ve toksinlerden arındırıcı bir deneyim oluşturmak için ısı ve nemi doğru kombinasyonla kullanan bilişsel açıdan oldukça yoğun bir stildir. Uygulayanlar, belirlenmiş bir dizi poz sayesinde bireysel sınırlarını kavrar, derin odaklanmayı geliştirir ve mat üzerinde kendileriyle buluşurlar. Fiziksel olarak, ısıtılmış ortam arınmayı, dolaşımı ve hareketliliği destekler. Akıllıca hazırlanmış bu sıcak yoga serisi, işlevsiz postür alışkanlıklarına karşı koymak ve uygulayanlara günlük yaşantılarında işlevsel kolaylık ve güç bulmalarını sağlamak için tasarlanmıştır ve her seviye öğrenci için mükemmeldir.

Bu beş günlük yoğun eğitim, katılımcılara sıcak yoga stilini öğrenmek ve uygulama becerilerini kazandırmanın yanı sıra stüdyonun kendine has sıcak yoga (hot yoga) serisini öğrenmek için kapsamlı bir fırsat verir. Bu eğitimin sonunda:

  • İstanbul Sıcak Yoga stüdyosuna has sıcak yoga serisinin özel sıralamasını ve zamanlamalarını etkin bir şekilde öğrenmiş olun
  • Isıtmalı bir ortamda çok çeşitli yoga stillerini (hatha, vinyasa, yin) güvenli bir şekilde öğretmek için temel unsurları anlayın
  • Sıcak yoga (hot yoga) felsefesini ve metodolojisini tanımlayın ve somutlaştırın
  • Sıcaklığın insan vücudundaki etkisini anlayın

Örnek Günlük Çizelge* : 9: 00-9: 30: Tanışma – Açılış Konuşması / 9: 30-10: 00 Sıcak Yoga Teorisi / 10: 00-11: 00 Isının Anatomisi / 11: 00-11: 15 ara / 11: 15-12: 30 Sıcak Yoga Uygulaması / 12: 30-13: 30 öğle yemeği / 13: 30-15: 00 Asana ve Zamanlama / 15: 00-16: 00 Uygulama Eğitimi / 16: 00-16: 30 Sıcak Pranayama / 16: 30-17: 00 Kapanış ve Sorular

* kesin zamanlama değişebilir

Rachel Scott (Eğitmen)

Bir yazar, yogi ve eğitimci olan Rachel Scott, Kanada , Vancouver’da, YYoga ‘nın Öğretmen Yüksekokulu ve Geliştirme Direktörü olarak yedi yıldır görev almaktadır. Doğal bir eğitmen eğitimcisi olan Rachel, yirminin üzerinde 200 saatlik yoga hocalığı eğitimi vermiş ve sıcak, yin, çocuk yogası ve restoratif gibi geniş bir yelpazede yoga eğitimleri düzenlemeye yardımcı olmuştur. Öğretmenlerin kendi seslerini bulmalarını ve öğretmenlik becerilerini destekleyici, etkili ve eğlenceli bir ortamda kendilerini derinleştirecekleri eğitimler vermektedir. Sıcak yoga (hot yoga) uygulamasının yoğunluğunu ve toksinlerden arındırıcı etkisini sever ve bu terapötik ve zorlu uygulamanın faydalarını İstanbul yoga topluluğu ile paylaşma konusunda heyecanlıdır. Rachel ile ilgili olarak RachelYoga.com hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

E-RYT 500, Columbia Üniversitesi BA, MFA, MSci.

Learn to teach hot yoga!

Expand your teaching skills and deepen your practice by learning to teach hot yoga. Hot yoga is a powerful, detoxifying practice that is growing in popularity around the world. During this comprehensive five day training, you will learn all the tools that you need in order to safely and effectively teach yoga in a heated environment, as well as learn to teach the signature style of the Istanbul Hot Yoga studio.

All participants will be invited to audition for Istanbul Hot Yoga after the training. A Yoga Alliance 200-hour certification is required in order to teach. This course is eligible for Yoga Alliance Continuing Education Credits.

Dates: 25-26-27-28-29 October 2018

Price: 2000 TL

10% Early Bird Discount if you register before 30th August

For registration: 200 TL pre-payment required and RYS 200 hour certificate to be shown

Training is limited to 20 people

About The Training

Hot yoga is a mindfully intense style that uses heat and humidity to create a challenging, powerful and detoxifying experience. Through a set series of poses, practitioners find their personal edge, cultivate deep focus, and meet themselves mindfully on the mat. Physically, the heated environment promotes cleansing, circulation, and mobility. This intelligently crafted sequence is designed to counteract dysfunctional postural habits and help practitioners find functional ease and strength in their daily lives and is perfect for all levels of students.

This five-day intensive training is a comprehensive introduction to hot yoga that will give participants the specialized skills necessary to practice and teach hot yoga as well as learn our signature hot style. At the end of this training, you will be able to:

  • Effectively teach the specialized sequence and timings of our signature hot style
  • Understand the key elements to safely teach a wide variety of yoga styles (hatha, vinyasa, yin) in a heated environment
  • Describe and embody the philosophy and methodology for hot yoga
  • Understand the impact of the heat on the human body

Sample Daily Schedule*:  9:00-9:30: Opening Reflection / 9:30-10:00 Theory of Hot Yoga / 10:00-11:00 Anatomy of the Heat / 11:00-11:15 Break / 11:15-12:30 Hot Yoga Practice / 12:30-13:30 Lunch /  13:30-15:00 Asana and Timings / 15:00-16:00 Practice Teach / 16:00-16:30 Pranayama of Hot / 16:30-17:00 Closing and Questions *exact timing subject to change

Rachel Scott

An author, yogi, and educator, Rachel Scott has been the Director of Teachers’ College and Development in Vancouver, Canada for over seven years. A natural teacher’s teacher, she has taught over twenty 200-hour trainings and helped create a broad array of yoga trainings, including hot, yin, kids yoga, and restorative. She is passionate about helping teachers find their voice and deepen their teaching skills in an environment that is supportive, accessible, and fun. She loves the intensity and detoxification of the hot yoga practice, and is excited to share the benefits of this therapeutic and challenging practice with Istanbul’s community. Find out more about Rachel at RachelYoga.com.
E-RYT 500, Columbia University BA, MFA, MSci.

Bizi Arayın